^Na górę strony

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu

VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich

      W dniach 16-18 listopada 2018 roku w naszej szkole odbywał się VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich. Do Łowicza przyjechały grupy z Jeleniej Góry, Krakowa, Elbląga, Katowic, Rzeszowa i Warszawy.

    W piątek po uroczystym rozpoczęciu na naszej pijarskiej scenie wystąpili goście specjalni - grupa teatralna To Do Ustalenia ze Skierniewic. Kolejny dzień zaczął się muzyczną pobudką, modlitwą i śniadaniem. O godzinie 9.00 rozpoczęły się występy grup ze szkół pijarskich. Oprócz występów był również czas na chwilę refleksji, modlitwę i mszę świętą. Po wszystkich występach odbyły się warsztaty teatralne, które poprowadził pan Filip Frątczak - aktor, który towarzyszył nam również podczas pierwszego w historii przeglądu. Gdy warsztaty dobiegły końca, około 20:30 rozpoczęła się zabawa taneczna z tańcami pijarskim w roli głównej. Dzień zakończył się krótką adoracją. Ostatniego dnia, po mszy świętej, na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie przeglądu. W tym roku spektakle były oceniane przez jury - panią Martę Kosiorek, pana Filipa Frątczaka, pana Tomasza Świątkowskiego i o. Jakuba Wojciechowskiego.

    Wyróżnienia otrzymały grupy z Warszawy, Katowic, Elbląga i Krakowa. Trzecie miejsce zostało przyznane gospodarzom za spektakl „Listy starego diabła do młodego”.
Drugie miejsce otrzymała grupa z Jeleniej Góry za przedstawienie „Serenada”.
Pierwsze miejsce oraz nagroda publiczności została przyznana Teatrowi Atmosfera z Rzeszowa za musical „Towarzyszka Stwórcy”.

 

Wszystkim grupom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już za rok!

Copyright © 2013. / 2014 Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu  Rights Reserved.