^Na górę strony

Zapowiedzi wydarzeń

mod

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu

Ojczyzna... Blisko, coraz bliżej

  Dzisiaj, 11 listopada mogliśmy uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu - przedstawieniu przygotowanym z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Na deskach szkolnej sceny młodzież Pijarskich Szkół Królowej Pokoju zabrała nas w czasy sprzed ponad 100 lat.

  Poznaliśmy pogmatwane i niełatwe historie ojca i syna, którzy zostają uwikłani  w dziejowe wydarzenia - I wojna światowa, legiony polskie, rewolucja październikowa, powrót Polaków do odrodzonej ojczyzny w 1918 roku. Mogliśmy zobaczyć i przeżyć, ile kosztuje i jak smakuje polskość. I jak niełatwe były życiorysy Polaków, którzy żyli daleko w państwach zaborczych. W główne role wcielili się znakomicie Jakub Michalak jako Seweryn Baryka, Szymon Adamczyk jako Cezary Baryka i Ewa Lesiak jako Jadwiga Baryka.

  Scenariusz napisała na motywach powieści S. Żeromskiego "Przedwiośnie" pani Ewa Komuńska, która również wyreżyserowała całą sztukę. Poruszającą historię ojca i syna ubogaciły piosenki śpiewane przez szkolną scholę pod kierownictwem pani Natalii Kędziory.

 

 

 

 

 

Copyright © 2013. / 2014 Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu  Rights Reserved.