^Na górę strony

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu

Dwa medale w XXII Skierniewickim Biegu Niepodległości

Startem w XXII Skierniewickim Biegu Niepodległości, który odbył się w dniu 11 listopada nad Zalewem „Zadębie”, pijarskie biegaczki zakończyły kolejny sezon biegowy i jednocześnie zamanifestowały w ten sposób poczucie patriotyzmu i przywiązania do ojczyzny.

W kategorii gimnazjalistek na dystansie 900 m, w gronie 33 rywalizujących biegaczek, wystartowały cztery nasze zawodniczki: Julia Macho, Joanna Radosz, Róża Iwańska i Martyna Wojtczak.

Najlepiej dysponowana tego dnia była Julia Macho, która wywalczyła trzecie miejsce. Pozostałe dziewczęta z Pijarskiego Gimnazjum sklasyfikowane zostały na miejscach: Joanna Radosz - 7, Róża Iwańska - 9, Martyna Wojtczak - 12.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, Pijarskie LO reprezentowały dwie zawodniczki: Olga Zasada oraz Julia Szymkowicz. W rywalizacji na dystansie 900 m drugie miejsce wywalczyła Julia Szymkowicz, a Olga Zasada, która zdecydowała się wystartować mimo przeziębienia, zajęła czwarte miejsce.

Wszyscy uczestnicy skierniewickich biegów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kamizelki odblaskowe, a obydwie Julki, które zajęły miejsca na podium zostały uhonorowane dodatkowo medalami.

Tadeusz Rutkowski

Copyright © 2013. / 2014 Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu  Rights Reserved.