Bardzo udany debiut Jakuba Szrama w półmaratonie

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Znakomicie pobiegł w półmaratonie Jakub Szram, tegoroczny absolwent Pijarskiego LO i jednocześnie zawodnik UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego”.

W niedzielę 17 września wystartował w 36. Łowickim Półmaratonie Jesieni. Był to dla niego pierwszy w życiu udział w biegu na tak długim dystansie.

W gronie około 450 uczestników biegu, Kuba zajął 24. miejsce w klasyfikacji open z czasem 01:24;30 godz. oraz zwyciężył w kategorii wiekowej M16, czyli 16-19 lat. Ponadto w klasyfikacji najlepszych Łowiczan Kuba zajął 2. miejsce.

Za te osiągnięcia otrzymał dyplom, medal, puchar oraz dwie nagrody rzeczowe, a w nich sokowirówkę, zraszacz do trawy i uchwyt na telefon w samochodzie, a także pamiątkową koszulkę.

Warto nadmienić, że łowicki półmaraton wliczany jest do cyklu 11-stu Biegów Łódzkich o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Jakub Szram jest obecnie zdecydowanym liderem tego cyklu w kategorii wiekowej M16 i zajmuje wysoką pozycję w klasyfikacji open.