Bieg dla Upamiętnienia 1050. Rocznicy Chrztu Polski przeszedł do historii

Ponad 180 zawodniczek i zawodników z 20 szkół rywalizowało w Biegu dla Upamiętnienia 1050. Rocznicy Chrztu Polski, który odbył się 7 czerwca na łowickich Błoniach.

W klasyfikacji indywidualnej znakomicie zaprezentowali się pijarscy biegacze z gimnazjum i liceum, którzy wywalczyli pięć miejsc na podium, w tym dwa na najwyższym jego stopniu. Wspaniałe zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych odniosły Joanna Radosz i Julia Szymkowicz, 2. miejsce zajął Leonard Siekiera, a na trzecim stopniu podium stanęły Gabriela Włodarczyk oraz Julia Macho.

W klasyfikacji drużynowej szkół, pijarscy biegacze sięgnęli po dwa puchary za zajęcie pierwszych miejsc w kategorii gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Na stronie internetowej szkół pijarskich, przy wcześniejszej informacji dotyczącej tego biegu, zostały załączone wyniki wszystkich biegów z uwzględnieniem klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej szkół, a także nazwiska uczniów, którzy wylosowali nagrody w towarzyszącym biegowi konkursie historycznym.