Bogaty dorobek medalowy pijarskich biegaczy w Nowej Suchej

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.W niedzielę 10.06.2018 r. pijarscy biegacze pojechali do Nowej Suchej, gdzie uczestniczyli w XXV Biegach Przełajowych im. Marka Kacprzaka. Zdobyli w nich łącznie 9 medali (4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy).

Zwycięzcami biegów zostali: Szymon Pilichowski w kategorii chłopców klas III-IV szkół podstawowych na dystansie 600m, Maja Czerwińska w kategorii dziewcząt klas V-VI szkół podstawowych na dystansie 600m, Michał Sobczak w kategorii chłopców klas II-III gimnazjum na dystansie 900m oraz Joanna Radosz w biegu głównym w klasyfikacji kobiet na dystansie 2 km.

Srebrne medale zdobyli: Magdalena Filipowicz w kategorii dziewcząt klas V-VI szkół podstawowych na dystansie 600m, Jan Filipowicz w kategorii chłopców klas V-VI szkół podstawowych na dystansie 900m, Paweł Szczurek w biegu głównym na dystansie 3 km oraz Julia Szymkowicz w biegu głównym w klasyfikacji kobiet na dystansie 2 km.

Brązowy medal w biegu głównym w klasyfikacji kobiet na dystansie 2 km wywalczyła po znakomitym finiszu Weronika Sujak.

Wszyscy pozostali pijarscy biegacze zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce swoich biegów, a byli to: Bartosz Lus, Jan Kaźmierski, Aleksander Masiak, Agata Strugińska oraz Anna Wojciechowska.

Znakomitą formę w biegu głównym na dystansie 3 km zaprezentował Jakub Szram, absolwent Pijarskiego LO, a obecnie zawodnik warszawskiego AZS-u, który odniósł pewne zwycięstwo z dużą przewagą nad pozostałymi biegaczami.

W biegach w Nowej Suchej nagradzano 10 najlepszych biegaczy w każdym biegu. Pierwsza trójka w każdej kategorii otrzymała piękne medale: złoty, srebrny i brązowy, a pozostali zawodnicy mniejsze pamiątkowe medale jednego koloru, ponadto wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni reklamówkami pełnymi drobnych nagród od sponsorów.