Cztery medale pijarskich biegaczek w wojewódzkich igrzyskach

Sukcesem dziewcząt pijarskich szkół zakończył się start w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych LZS, które odbyły się w niedzielę 8 czerwca w miejscowości Ręczno.

Dziewczęta wystartowały w tych zawodach w składzie reprezentacji powiatu łowickiego. W silnie obsadzonym biegu na dystansie 800 m rewelacyjnie pobiegła Joanna Radosz, która zwyciężyła, zdobywając złoty medal.

Bardzo dobrze pobiegła też, czyniąca systematyczne postępy Róża Iwańska, która zajęła na tym samym dystansie piąte miejsce.

W biegu na dystansie 1500 m Julia Szymkowicz zajęła drugie, a Olga Zasada trzecie miejsce.

W najdłuższym biegu na dystansie 2000 m bezkonkurencyjna okazała się Izabela Stanisławska, która zwyciężyła po długim i imponującym finiszu.

Dzięki wspaniałym biegom naszych zawodniczek, reprezentacja powiatu łowickiego zajęła pierwsze miejsce w punktacji drużynowej kobiet w lekkiej atletyce.