Cztery medale pijarskich biegaczy w ostatnich zawodach przed wakacjami, w tym zwycięstwa Joanny Radosz i Michała Sobczaka

Biegacze UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” zakończyli wiosenne starty udziałem w XV Bielawskich Biegach Ulicznych w dniu 22.06.2016 r.

Spośród sześciorga pijarskich gimnazjalistów, którzy ścigali się w tych zawodach, czworo z nich stanęło na podium. W kategorii dziewcząt klas II-III gimnazjum zwyciężyła Joanna Radosz przed Gabrielą Włodarczyk, natomiast w kategorii chłopców klas I gimnazjum 1. miejsce zajął Michał Sobczak, a na 2. miejscu przybiegł do mety Jan Kaźmierski. Pozostałych dwoje pijarskich biegaczy też zaprezentowało się dobrze, gdyż Aleksandra Filipowicz zajęła 4. miejsce, a Aleksander Masiak 7. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej gimnazjów, pijarscy biegacze, w skromnym sześcioosobowym składzie, zajęli 2. lokatę.

Nagrodami indywidualnymi były medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, natomiast najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej otrzymały pamiątkowe puchary. Każda reprezentacja otrzymała też od organizatorów napoje, batony oraz jogurty, a jeszcze jedną atrakcją było losowanie puli dodatkowych nagród wśród wszystkich uczestników bielawskich zawodów.