Cztery zwycięstwa pijarskich biegaczy w Głownie

W niedzielę 9 czerwca odbył się w Głownie VIII Rodzinny Piknik Biegowy, w którym przygotowano biegi dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych, a zwieńczeniem tych zawodów był bieg główny na dystansie 5 km.

W biegach tych uczestniczyła grupa biegaczy UKS Pijarskiego Klubu Sportowego  z Łowicza. Pijarscy biegacze wywalczyli siedem miejsc na podium, w tym cztery zwycięstwa.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Maria Lendzion w biegu na dystansie 560 m w kategorii dziewcząt z roczników 2011-2009 i Bartosz Pilichowski w tej samej kategorii i na takim samym dystansie tylko wśród chłopców. Była to bardzo miła niespodzianka, gdyż Bartek jest dopiero w pierwszej klasie, zatem rywalizował ze znacznie starszymi rywalami. Kolejne zwycięstwa odnieśli: Maja Czerwińska w biegu na dystansie 1120 m w kategorii dziewcząt klas VII-VIII szkół podstawowych oraz Karolina Kunikowska w biegu na takim samym dystansie w kategorii licealistek i gimnazjalistek.

Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Jan Filipowicz w biegu na dystansie 1120 m w kategorii chłopców klas VII-VIII szkół podstawowych oraz Magdalena Kowalik w kategorii gimnazjalistek i licealistek.

Trzecie miejsce w biegu na dystansie 1120 m w kategorii dziewcząt klas VII-VIII szkół podstawowych zajęła Magdalena Filipowicz.

Wszyscy biegacze otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, a trójka najlepszych biegaczy w każdej kategorii otrzymała dodatkowo puchary i drobne nagrody rzeczowe.