Dominacja biegaczy Pijarskiego LO w Zgierzu

Biegacze UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” nadawali ton zmaganiom zawodniczek i zawodników w kategorii szkół ponadgimnazjalnych podczas XXXIII Biegu „O Srebrne Czółenko Włókniarskie”, który odbył się w Zgierzu w sobotę 4 czerwca br. W kategorii dziewcząt na dystansie 1000m zwyciężyła Julia Szymkowicz, a na 3. miejscu, po pasjonującym wyścigu z rywalkami, przybiegła do mety Julia Macho (rywalizowało 37 zawodniczek), natomiast w kategorii chłopców na takim samym dystansie dominacja pijarskich biegaczy była jeszcze większa, gdyż zwyciężył Jakub Szram, a tuż za nim finiszował Leonard Siekiera.

Obaj przewodzili stawce rywalizujących biegaczy od startu do mety i przybiegli z przewagą około 40 metrów nad trzecim zawodnikiem, a sprawę zwycięstwa rozstrzygnęli między sobą na finiszu.

Bardzo dobrze wypadła też Joanna Radosz w kategorii gimnazjalistek na dystansie 1000m, która w silnej stawce zawodniczek zajęła 4. miejsce i po pasjonującym finiszu minimalnie uległa rywalce w walce o podium.

W Zgierzu wystartował też Jan Kaźmierski w kategorii gimnazjalistów na dystansie 1000m, ale jako pierwszoklasista nie dał rady włączyć się do walki o podium i zakończył swój bieg w środku stawki zawodników.

Na zgierskiej imprezie biegowej nagradzano pierwszych 6 osób w każdej kategorii, zatem pięcioro pijarskich biegaczy otrzymało od organizatorów piękne pamiątkowe medale i dyplomy, a także nagrody rzeczowe w postaci koszulek, plecaków oraz piłek.