Dwa miejsca na podium w Powiatowej Licealiadzie w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dwoje uczniów Pijarskiego LO spisało się na medal w Powiatowej Licealiadzie w Indywidualnych Biegach Przełajowych, która odbyła się w dniu 30.09.2013 r. na łowickich Błoniach. W rywalizacji chłopców na dystansie 1000 m znakomicie pobiegł Adam Wilczyński, który, po zaciętym finiszu, wbiegł na metę na II miejscu, a zatem został wicemistrzem powiatu. W rywalizacji dziewcząt bardzo dobrze wypadła Izabela Stanisławska, która zajęła III miejsce.

W tym współzawodnictwie najlepszych biegaczek i biegaczy powiatu łowickiego, Szkołom Pijarskim przypadły jeszcze dwa czwarte miejsca. W biegu dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, tuż za Izą przybiegła na metę Anna Wojciechowska, a w rywalizacji dziewcząt szkół gimnazjalnych czwarte miejsce zajęła Julia Szymkowicz.

Dzięki wysokim lokatom w zawodach powiatowych, wszyscy wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim.