Dwa razy podium w Zgierzu

Sześcioro uczniów Pijarskich Szkół uczestniczyło w XXX Ogólnopolskim Biegu „O Srebrne Czółenko Włókniarskie” w mieście tkaczy, czyli w Zgierzu w dniu 25 maja 2013 r. Zawodniczki i zawodnicy zarówno w kategorii szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych ścigali się na dystansie około 1300 m.

Pod nieobecność przeziębionej Julii Szymkowicz, znakomicie pobiegła trenująca od niedawna Julia Macho z klasy pierwszej gimnazjum, która w stawce około 50 dziewcząt zajęła II miejsce.

Bardzo dobrze pobiegły też licealistki. Izabela Stanisławska zajęła III, a Anna Wojciechowska IV miejsce.

Dobrze zaprezentowali się też chłopcy (Paweł Piorun, Mateusz Gawroński i Konrad Panuszewski), którzy w bardzo silnej grupie rywalizujących zawodników zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.

Wszyscy nasi reprezentanci otrzymali od organizatorów piękne pamiątkowe medale z herbem Zgierza przygotowane z okazji jubileuszowego biegu, Julia oraz Izabela dodatkowo medale za miejsca na podium, a ponadto wszystkie trzy nasze biegaczki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, którymi nagradzano sześć najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.