Dwa złote medale i jeden brązowy pijarskich biegaczy w wojewódzkich igrzyskach

Dziewięcioro pijarskich biegaczy wystartowało w niedzielę 14 czerwca w reprezentacji powiatu łowickiego w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych LZS w miejscowości Ręczno.

Złote medale zdobyły w pięknym stylu Julia Szymkowicz na dystansie 1500 m oraz Olga Zasada na dystansie 2000 m, natomiast na dystansie 2000 m, ale w kategorii chłopców, brązowy medal zdobył Leonard Siekiera.

Bardzo dobrze w trudnej rywalizacji wypadli pozostali nasi biegacze. Julia Macho zajęła 4. miejsce, Joanna Radosz i Jakub Szram ukończyli swoje biegi na 5. miejscu, Aleksandra Filipowicz zajęła 9. lokatę, Miłosz Włodarczyk przybiegł do mety na 10. miejscu, a Konrad Panuszewski był 11.

Ponadto dziewczęta i chłopcy zajęli 2. miejsce w klasyfikacji zespołowej  w lekkiej atletyce, a powiat łowicki, przy ogromnej zasłudze naszych biegaczy, zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.