Dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce w XXI Łowickich Biegach Trzeźwości

Grupa uczniów Pijarskich Szkół wzięła udział w XXI Łowickich Biegach Trzeźwości, które odbyły się w sobotę 14 września 2013 r. w parku Błonie.  Najliczniejszą grupę spośród naszych uczniów stanowiły dziewczęta gimnazjum, które rywalizowały na dystansie 900 m. Kilka z nich zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce, ale najlepiej pobiegła Julia Szymkowicz, która zajęła I miejsce oraz Julia Macho, która finiszowała na II miejscu.

W biegu głównym na dystansie 5000 m znakomicie zaprezentowała się Izabela Stanisławska z Pijarskiego LO, która zwyciężyła w kategorii kobiet po bardzo emocjonującym finiszu.

Zawodniczki, które zajęły miejsca na podium otrzymały w nagrodę pamiątkowe puchary i dyplomy wręczone przez burmistrza Łowicza pana Krzysztofa Jana Kalińskiego oraz wiceburmistrza naszego miasta p. Bogusława Bończaka.