Fantastyczna końcówka sezonu wiosennego pijarskich biegaczy

Znakomitą formę utrzymują biegacze UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” pod koniec sezonu wiosennych startów. W niedzielę 19 czerwca wzięli udział w Running OSP Polesie, czyli imprezie biegowej zorganizowanej po raz pierwszy przez Polkę pochodzącą z tej miejscowości, a mieszkającą od 30 lat w Szwajcarii.

Bieg główny na dystansie 5 km, w którym wystartowało około 80 zawodniczek i zawodników zakończył się wspaniałym podwójnym zwycięstwem przedstawicieli pijarskiego klubu, gdyż w klasyfikacji open 1. miejsce zajął Jakub Szram, natomiast w klasyfikacji kobiet wygrała Julia Szymkowicz. W nagrodę otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe, w tym koszulki z logo biegu.

Przed biegiem głównym odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. W biegu nastolatków na dystansie 750 m, który miał niespotykaną formułę, gdyż nie było osobnej klasyfikacji chłopców i dziewcząt, też najlepsi byli przedstawiciele Pijarskiego Klubu Sportowego. Zwyciężył Leonard Siekiera, a na 5. miejscu przybiegła do mety Joanna Radosz i mimo że nie stanęła na podium, to zdecydowanie była najlepszą zawodniczką w tej kategorii wśród dziewcząt.