Gabrysia Włodarczyk i Michał Sobczak na najwyższym podium w Polesiu

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.W pierwszą niedzielę wakacji, czyli 25 czerwca odbyła się druga edycja imprezy rekreacyjno-sportowej „Biegamy – Polesie 2017” w miejscowości Polesie.
Znakomicie zorganizowany festyn rodzinny, którego zasadniczym elementem była rywalizacja w biegach w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych oraz w biegu głównym na dystansie 5 km, odbywał się przy pięknej pogodzie i wielkim zaangażowaniu wielu mieszkańców tej miejscowości.
Wyborną formę w Biegu Nastolatka potwierdziło dwoje pijarskich biegaczy, którzy zwyciężyli na dystansie 1000m – Gabrysia Włodarczyk w kategorii dziewcząt i Michał Sobczak w kategorii chłopców. W nagrodę otrzymali pamiątkowe medale, statuetki oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

W biegu głównym wystartowało ponad 100 zawodniczek i zawodników, w tym ponad 50 kobiet. UKS „Pijarski Klub Sportowy” reprezentowało sześcioro biegaczy, w tym dwóch członków zarządu klubu: Anna Wojciechowska, Julia Szymkowicz, Joanna Radosz, Aleksander Masiak, p. Piotr Czerwiński oraz p. Dominik Kuś.
Najwyższe miejsca wywalczyły w klasyfikacji kobiet Julia Szymkowicz (3. miejsce) oraz Anna Wojciechowska (6. miejsce).
Występem w Polesiu, biegacze UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” zakończyli sezon wiosennych startów 2017. Od marca do czerwca wzięli udział w 15. imprezach biegowych, w których zdobyli 58 miejsc na podium, w tym 26 zwycięstw.