11 października w naszej szkole miała miejsce Gala Złotych Jabłek. Jest to uroczystość, podczas której uczniowie mogą docenić nauczycieli oraz innych pracowników szkoły za trud włożony w pracę, wytrwałość, cierpliwość oraz pomysłowość i zrozumienie. W tym roku gala przybrała nieco inną formę.
Wydarzenie miało postać przedstawienia napisanego i wyreżyserowanego przez troje uczniów liceum: Jakuba Michalaka, Annę Kolis i Ewą Lesiak, do którego inspiracją była Alicja w Krainie Czarów. Główna bohaterka (Agata Strugińska) – jak miało to miejsce w filmie – po wpadnięciu do króliczej nory znalazła się w nieznanym sobie tajemniczym miejscu. Do bajkowego świata szybko wprowadził ją Biały Królik (Wojciech Zabrzewski).
W trakcie przedstawienia aktorzy wręczali nauczycielom nagrody zdobyte w określonych kategoriach, a przyznane wcześniej przez uczniów w głosowaniu. Urocze bliźniaki (Mateusz i Adam Pudłowscy) za pogodę ducha oraz poświęcony czas nagrodzili wychowawczynie klas 1-3. Alicja poznawała kolejne postacie, tj. Kapelusznika, Kota czy gąsienice Absolema (kolejno: Gabriel Siekiera, Filip Wojda, Maciej Furmanek), a wraz z nimi zwycięzców w kolejnych kategoriach.
Cała gala podzielona została na dwie części: bal Białej Królowej – z nominacjami dla szkoły podstawowej – oraz Królowej Kier – LO. Za uśmiech, optymizm, a także pozytywną energię wyróżniono jako Szalonego Kapelusznika w SP: p. Damiana Górskiego, p. Katarzynę Sumińską oraz p. Dominika Kusia, zaś w LO delegatów z Krainy Wiecznego Uśmiechu: p. Elżbietę Cywińską, p. Ewelinę Kwaczyńską, p. Damiana Górskiego. Kreatywnymi Wynalazcami Białej Królowej okazali się: p. Monika Scęcelek, p. Joanna Kucharek, p. Anna Rzepecka, a Pomysłowymi Projektantami Królowej Kier: p. Elżbieta Cywińska, p. Paweł Kolos i p. Beata Jeziorowska – to osoby twórcze, pełne oryginalnych pomysłów i zapału o świetnym zmyśle organizatorskim. Nagrody dla nauczycieli z szeroką wiedza na wiele tematów, potrafiących nauczać w sposób ciekawy i zrozumiały uczniowie przyznali p. Joannie Kucharek, p. Katarzynie Sumińskiej, p. Monice Scęcelek (Wybitni Profesorowie z Baśniowego Uniwersytetu) oraz p. Elżbiecie Cywińskiej,
p. Piotrowi Komuńskiemu, p. Joannie Kucharek (Wszechwiedzący Doradcy Królowej Kier). Za pomoc, zaufanie
i życzliwość wyróżniono Generałów i Dowódców o Złotym Sercu Armii Białej Królowej – w SP: p. Katarzynę Sumińską,
p. Monikę Scęcelek, p. Justynę Sikorę, w LO: p. Elżbietę Cywińską, p. Pawła Kolosa, p. Joannę Kucharek.
Warto również zwrócić uwagę na wspaniałą grę i opanowanie tekstu w stosunkowo krótkim czasie przez młodych aktorów (w tym na niesamowite królowe: kochającą i wyrozumiałą Białą – w tej roli Julia Gontarz- oraz bezwzględną
i sarkastyczną Kier – Amelia Kutermankiewicz). Całość urozmaicały piękne tańce i śpiew innych uczniów oraz gra na instrumentach (flet – Agata Kuźma, skrzypce – Patrycja Kierzkowska).
Całość mogła naprawdę zainteresować i przenieść w iście bajkowy świat, a wszystko to dzięki ogromnemu zaangażowaniu pań Anny Wojtasiak i Joanny Kucharek, a także Anny Rzepeckiej.
Po przedstawieniu Pan Dyrektor oraz ojciec Rektor wręczyli uczniom stypendia za wyniki w nauce oraz osiągnięcia
w konkursach, a każda klasa otrzymała ananasa.
Gala Złotych Jabłek 2019 była ważnym wydarzeniem w Szkole Pijarskiej i z pewnością długo będzie pamiętana.
W ten sposób uczniowie chcieli docenić każdego pracownika szkoły i mu podziękować, choć w trochę inny sposób niż to zwykle bywa.
Ewa Lesiak kl. 2PE