Grad medali pijarskich biegaczy w mistrzostwach powiatu łowickiego w biegach przełajowych. Julia i Jakub na powiatowym tronie

Aż 8 medali zdobyli pijarscy biegacze w mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych, które odbyły się na łowickich Błoniach we wtorek 20 września. W tym rekordowym dorobku medalowym są dwa złote, pięć srebrnych oraz jeden brązowy.

Ogółem w tych mistrzostwach pijarskie szkoły reprezentowało 18-cioro biegaczy w 6 kategoriach wiekowych i w każdej z nich zdobyli co najmniej jeden medal.

Największe sukcesy święcili pijarscy licealiści, bowiem w kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Szymkowicz, a 2. miejsce zajęła Joanna Radosz, natomiast w kategorii chłopców zwyciężył Jakub Szram, a 2. miejsce zajął Leonard Siekiera.

Nasi gimnazjaliści zdobyli dwa srebrne medale. Najpierw Gabriela Włodarczyk w kategorii dziewcząt, a chwilę po tym Michał Sobczak w kategorii chłopców.

Bardzo miłą niespodziankę sprawiła nam Maja Czerwińska, która zdobyła brązowy medal w kategorii dziewcząt szkół podstawowych. Jest utalentowaną zawodniczką, ale w treningach uczestniczy dopiero od 19 sierpnia, zatem jej medal był dla nas dużą, niespodziewaną radością.

Znakomicie pobiegł też Konrad Kaźmierski, który w kategorii chłopców szkół podstawowych zdobył srebrny medal.

Pozostali nasi reprezentanci też pobiegli bardzo dobrze i na miarę swoich obecnych możliwości, a kilkoro z nich zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce swoich biegów. Wśród nich, najbliżej podium był Jan Filipowicz, który zajął 4. miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Wszyscy wymienieni z imienia i nazwiska pijarscy biegacze, zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego biegów przełajowych, który odbędzie się 28 września w Uniejowie.