Imponujące zwycięstwo Olgi Zasady w Zgierzu

Pięć dziewcząt z pijarskich szkół wystartowało w sobotę 31 maja w XXXI Ogólnopolskim Biegu „O Srebrne Czółenko Włókniarskie” w Zgierzu. Najpierw przeprowadzono biegi młodzieżowe na krótszych dystansach z podziałem na kategorie wiekowe, a na koniec odbył się bieg główny na dystansie 10 km.

W rywalizacji dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1000 m, w której udział wzięło 20 zawodniczek, w imponującym stylu zwyciężyła Olga Zasada, która prowadząc od samego startu, przybiegła na metę z przewagą 60 m nad następną biegaczką.

W kategorii gimnazjalistek na dystansie 1000 m wystartowało ponad 60 dziewcząt. Pijarskie Gimnazjum reprezentowały 4 zawodniczki: Joanna Radosz, Martyna Wojtczak, Julia Macho oraz Julia Szymkowicz. Wszystkie cztery nasze biegaczki zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce, a najlepiej pobiegła Julka Macho, która zajęła 4 miejsce oraz Asia Radosz – 6 miejsce.

Ponieważ w biegach młodzieżowych organizatorzy nagradzali 6 najlepszych zawodniczek w każdej kategorii wiekowej, zatem Olga Zasada, Julia Macho i Joanna Radosz zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.