^Na górę strony

Zapowiedzi wydarzeń

mod

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu

WYCIECZKI I WYJAZDY

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

Erasmus +

 1. Już trzy razy nasza szkoła uczestniczyła w projekcie Erasmus +.
Po bardzo owocnej i udanej współpracy aplikujemy o możliwość realizacji czwartego projektu.

 

 

 

 

 

 

2. Uczniowie i nauczyciele Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego realizację kolejnego projektu
rozpoczęli od ugoszczenia gości z trzech zaprzyjaźnionych krajów.

  


3. Następnym krokiem w realizacji projektu był wyjazd do pierwszego z trzech krajów,
które nawiązały współpracę z naszą szkołą. Nasi reprezentanci wyruszyli do Rumunii.

 


4. Drugi wyjazd realizowany w ramach projektu Erasmus +, zawiódł naszych uczniów do pięknej Bułgarii.

  


5. Ostatnim z trzech planowanych wyjazdów w ramach programy wymiany był wyjazd do Włoch.

    

 


Inne

Spotkanie Młodzieży Pijarskiej jest imprezą odbywającą się co roku w Krakowie. Uczniowie naszego liceum mają okazję spotkać się z rówieśnikami z innych szkół pijarskich z całej Polski. Przy okazji cały weekend jest możliwości do integracji, dobrej zabawy i okazją na spędzenie chwili czasu w modlitwie.

  

 


Uczniowie naszego Liceum mają możliwość wyjazdów na spektakle teatralne. Cały rok szkolny daje wiele okazji do poszerzania horyzontów i udziału w wyjazdach do najlepszych teatrów.

   

 


Integra

Co roku uczniowie którzy wybrali Pijarskie Liceum Ogólnokształcące mają okazję wziąć udział w wyjeździe integracyjnym. Wyjazd jest dla nich doskonałą okazją na poznanie nowych kolegów i koleżanek. Zapoznają się z życiem szkoły, które przedstawią im nasi obecni uczniowie pełniący funkcję animatorów. Maję też okazję na zadawanie pytań nauczycielom oraz ojcom pijarom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Turystyka

Co roku w czasie gdy rocznik maturalny zmaga się z ich egzaminem dojrzałości, młodsi uczniowie naszego liceum mają okazję wziąć udział w kilkudniowych wycieczkach. Bardzo często wycieczki łączą zwiedzanie Polski jak i krajów sąsiadujących. Nasi uczniowie dostają szansę na poznanie kultury i zabytków naszych sąsiadów.

 

 

 Uczniowie którzy poświęcą się nie tylko nauce i znajdą czas na szeroko pojęta pomoc w roli Animatora co roku mogą również liczyć na wdzięczność ze strony Ojca Rektora i Pana Dyrektora w postaci wycieczki. Do tej pory były to wycieczki zagraniczne z wieloma atrakcjami. 

 

 

 


Wyjazdy naukowe

 Współpraca z Uniwersytetem Łódzkim i możliwość uczestniczenia uczniów klas o nachyleniu Medyczno - Przyrodniczym w projektach takich jak „Anatomiczna podróż do wnętrza dżdżownicy” i „Inwazja stawonogów”.

   


Współpraca z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego i możliwość uczestniczenia między innymi w konkursie „Matematyka Moja Pasja”.

 Współpraca z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Łódzkiego i możliwość udziału w projektach takich jak, „Akademia Ciekawej Chemii”, „Chemia w doświadczeniach”.

   


Spotkanie z wykładowcami Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego w trakcie „Śród z polonistyką”.

   Szansa dla przyszłych fizyków na współpracę z najlepszymi wykładowcami Politechniki Łódzkiej.

   Spotkanie z wykładowcami Politechniki Warszawskiej z Wydziału Elektronicznego. 

  Nasi uczniowie mają możliwość poznawania tajników mechaniki kwantowej w trakcie wykładów na Uniwersytecie Warszawskim. 

   Współpraca z Katedrą Chemii SGGW Warszawa, szansa na sprawdzenie działania profesjonalnego sprzętu w Instytucie Nauk o Żywności. 

  Wykładowcy z Uniwersytetu Łódzkiego prowadzący zajęcia w gmachu naszej szkoły. Nasi absolwenci będąc studentami najlepszych uczelni w Polsce z przyjemnością przybywają ponownie do naszej szkoły, aby poprowadzić zajęcia z ich młodszymi kolegami i koleżankami.

   


Wykładowcy Politechniki Łódzkiej uświetnili swoją obecnością obchody dnia liczby Pi w naszej szkole i poprowadzili ciekawe wykłady.

   Nasi uczniowie zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc ze strony ich starszych kolegów w wyborze kolejnej drogi edukacji. Co roku nasi absolwenci przybywają do naszej szkoły aby podpowiadać swoim młodszym kolegom.

   

  

Copyright © 2013. / 2014 Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu  Rights Reserved.