^Na górę strony

Zapowiedzi wydarzeń

mod

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu

ROK W PIJARSKIEJ

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

Spotkanie Młodzieży Pijarskiej to wspólne przebywanie młodych ludzi, wspólna modlitwa i zabawa uczniów pijarskich szkół w Polsce. Odbywa się każdego roku w październiku w Krakowie

  

Gala Złotych Jabłek - coroczne święto, w czasie którego uczniowie nagradzają najlepszych nauczycieli pamiątkowymi jabłkami wykonanymi z różnych materiałów np. ze szkła. Święto to odbywa się w październiku z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     

    

 Święto Niepodległości - dbamy o nasz patriotyzm. Każdego roku przed 11 listopada organizujemy przemarsz ulicami miasta. Uczniowie przebrani w historyczne stroje przypominają mieszkańcom Łowicza o tym ważnym święcie. Na przedzie jedzie na koniu jeden z uczniów, wszyscy śpiewają pieśni patriotyczne. Jest radośnie, bo i święto radosne. A później 11 listopada na deskach naszej sceny wystawiane jest przedstawienie, na które wstęp jest wolny. Doskonale grający aktorzy, piękne dekoracje, odpowiednie do treści stroje i liczna widownia - wszystko to pomaga przeżyć Święto Niepodległości

     

      

      

Przegląd Teatrów Pijarskich - w listopadzie w szkole pijarskiej organizowane jest święto teatru. Zapraszane są grupy uczniów ze szkół pijarskich w Polsce i wystawiane są krótkie przedstawienia. Często występ uczniów recenzowany jest przez zawodowego aktora. Wszystko to odbywa się w atmosferze zabawy i integracji między grupami uczniów z różnych część Polski m.in. z Łowicza, Rzeszowa, Warszawy, Poznania, Krakowa. Każdy uczeń jako animator może włączyć się w organizację tego święta teatru.

   

 

 

 

Patrocinium - czyli święto patrona - założyciela zakonu pijarów św. Józefa Kalasancjusza. Dla nas oznacza dzień bez lekcji. Przychodzimy do szkoły, jest Msza św., agapa - poczęstunek wspaniałym tortem, uroczystość na sali gimnastycznej ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych oraz przyznaniem stypendiów tym, którzy jeszcze jako ósmoklasiści zostali laureatami lub finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych. A na koniec mecz piłki siatkowej UCZNIOWIE-NAUCZYCIELE. Niezapomniane emocje…

 

 

Konkurs Czytelniczy. Każdego roku późną jesienią Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu organizuje konkurs czytelniczy dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. By przystąpić do tego konkursu, trzeba zapoznać się z ciekawą literaturą, z którą nie mamy do czynienia na lekcjach. Wygrać można cenne nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymuje nagrodę książkową.

 

 

 

Boże Narodzenie w Pijarskiej. Dzień przed feriami świątecznymi spotykamy się wszyscy na sali gimnastycznej. Po występie naszych młodszych koleżanek i kolegów z II klasy Pijarskiej Szkoły Podstawowej i po pobłogosławieniu opłatków przez ojca rektora, dzielimy się nim - wszyscy ze wszystkimi. Aż trudno sobie to wyobrazić. 500 osób na jednej sali dzieli się opłatkiem. Wtedy naprawdę czuć już święta…

 

 

 

Spotkanie absolwentów. Nie zapominamy o nich, o naszych uczniach, którzy ukończyli nasze liceum. Zawsze tuż po Bożym Narodzeniu spotykamy się na dzieleniu opłatkiem i małym, słodkim poczęstunku oraz rozmowach o tym, co robimy teraz i jak to było, jak chodziliśmy do tej szkoły. Szybko wtedy wracają wspomnienia.

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013. / 2014 Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu  Rights Reserved.