Iza i Julka świetnie w Sochaczewie

W kolejnej imprezie biegowej znów świetnie zaprezentowały się Izabela Stanisławska i Julia Szymkowicz. W niedzielę 20 października wystartowały w IX Biegu Papieskim w Sochaczewie. Do pokonania miały trasę długości 4700 m Zadanie było utrudnione o tyle, że w tej imprezie biegowej nie uwzględnia się kategorii wiekowych. Zatem jest to bieg otwarty z rozdzieleniem tylko na klasyfikację kobiet i mężczyzn.

Tegoroczną edycję biegu ukończyło 245 osób, w tym 83 kobiety.

Znakomicie w tej rywalizacji wypadła Iza Stanisławska, która bardzo dobrze się czuje na długich dystansach i lubi rywalizować w biegach na 5 km lub 10 km. W Biegu Papieskim w Sochaczewie zajęła II miejsce i tym samym znalazła się w gronie trzech najlepszych biegaczek nagrodzonych przepięknymi pamiątkowymi medalami, pucharami oraz certyfikatami potwierdzającymi ukończenie biegu.

Oprócz Izy, w sochaczewskim biegu wystąpiła trzy lata od niej młodsza Julka Szymkowicz. Pobiegła bardzo dobrze zajmując VIII miejsce w kategorii kobiet. W nagrodę otrzymała pamiątkowy medal i certyfikat.

Trzeba podkreślić znakomitą organizację biegu, niepowtarzalną atmosferę towarzyszącą rywalizacji oraz wspaniałe medale i puchary, które przygotowali organizatorzy. Każdy, kto ukończył bieg, otrzymał certyfikat oraz medal, przy czym, sto pierwszych osób na mecie otrzymało większe, bardziej okazałe medale. Ponadto trzy pierwsze na mecie kobiety i trzech pierwszych mężczyzn zostało nagrodzonych dodatkowo pięknymi pucharami.