Iza Stanisławska wygrała Test Coopera

17-cioro uczniów Pijarskich Szkół w Łowiczu uczestniczyło w wiosennej edycji Testu Coopera w Sochaczewie w dniu 27 kwietnia 2013 r. Zawody, których organizatorem od paru lat jest Klub Maratończyka „Aktywni” Sochaczew polegały na tym, że zawodniczki i zawodnicy podzieleni na kategorie wiekowe, biegli ze startu wspólnego 12 minut. Zwycięzcą zostawał ten, kto w tym czasie przebiegł najdłuższy dystans.

Na najwyższym podium stanęła Izabela Stanisławska, która przebiegła najdłuższy dystans (2500 m) w kategorii OPEN, rywalizując z 25 zawodniczkami.

Jeszcze dłuższy dystans (2530 m) przebiegła Julia Szymkowicz, ale w swojej kategorii wiekowej dziewcząt gimnazjum, rywalizowała z siostrami Cybulskimi – najlepszymi biegaczkami województwa mazowieckiego, zatem musiała zadowolić się trzecim miejscem.

Miejsca na podium zajęli także: Olga Zasada – drugie miejsce w kategorii OPEN oraz Konrad Panuszewski – trzecie miejsce w kategorii chłopców gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli Test Coopera, otrzymali pamiątkowe medale oraz owoce, słodycze i napoje, a zwycięzcy poszczególnych kategorii, w tym Iza Stanisławska, dodatkowo piękne puchary.

Oprócz wymienionych nagród indywidualnych, 9 szkół z największą liczbą uczniów na zawodach zostało nagrodzonych pucharami. Pijarskie Gimnazjum zajęło w tej klasyfikacji trzecie miejsce, a Pijarskie LO piąte miejsce.