Julia Macho i Julia Szymkowicz na najwyższym podium w IV Skierniewickich Biegach Wiosny

Cztery medale wywalczyli pijarscy biegacze w IV Skierniewickich Biegach Wiosny w dniu 10 kwietnia br. Złote medale zdobyły Julia Szymkowicz i Julia Macho, a brązowe – Joanna Radosz i Leonard Siekiera.

Pijarskie szkoły reprezentowało w tej imprezie 10 uczniów, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Wszyscy ukończyli swoje biegi na wysokich miejscach.

W kategorii chłopców klas V-VI szkół podstawowych (30 zawodników) piąte miejsce zajął Miłosz Włodarczyk.

W kategorii gimnazjalistek (34 zawodniczki), oprócz wspaniałego zwycięstwa Julki Macho i trzeciego miejsca Asi Radosz, czwarta była Aleksandra Filipowicz, piąta – Gabriela Włodarczyk, a na szóstym miejscu przybiegła do mety Róża Iwańska.

W kategorii gimnazjalistów (17 zawodników), oprócz trzeciego miejsca Lenka Siekiery, piąty był Konrad Panuszewski.

W kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych (11 zawodniczek), oprócz bezkonkurencyjnej tego dnia Julki Szymkowicz, na czwartym miejscu ukończyła bieg Olga Zasada.

Imprezie towarzyszyła przepiękna wiosenna pogoda. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy i posiłek regeneracyjny, a ci, którzy zajęli miejsca na podium, dodatkowo piękne medale.