Julia Macho i Miłosz Włodarczyk zwycięzcami Testu Coopera w Sochaczewie

Bardzo obiecująco rozpoczęli wiosenny sezon pijarscy biegacze udanym startem w Teście Coopera (bieg 12-minutowy) w Sochaczewie w dniu 21 marca.

Rywalizując w różnych kategoriach wiekowych zajęli łącznie dwa pierwsze trzy drugie i jedno trzecie miejsce oraz trzecie miejsce w kategorii drużynowej.

Znakomicie pobiegli dwaj szóstoklasiści z Pijarskiej Szkoły Podstawowej, którzy od niedawna dołączyli do grupy treningowej. Zajęli oni dwa najwyższe miejsca, a zwyciężył Miłosz Włodarczyk przed Janem Kaźmierskim.

W kategorii gimnazjalistek nasze dziewczęta zajęły pierwsze, drugie i czwarte miejsce. Bezkonkurencyjna była Julia Macho, która zwyciężyła z dużą przewagą nad następną zawodniczką, którą była Gabriela Włodarczyk. Ponadto na czwartym miejscu sklasyfikowana została Julia Gontarz.

W kategorii gimnazjalistów drugie miejsce zajął Leonard Siekiera, a trzecie Konrad Panuszewski.

W kategorii kobiet od 17 do 29 lat, drugie miejsce zajęła Olga Zasada, czwarte Julia Szymkowicz, a na piątym miejscu ukończyła bieg Agata Kapusta.

Wszyscy uczestnicy Testu Coopera, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali uhonorowani dodatkowo pięknymi pucharami.