Julia Macho zwyciężczynią XXV Skierniewickiego Biegu Niepodległości w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Sześcioro biegaczy UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” wzięło udział w jubileuszowym XXV Skierniewickim Biegu Niepodległości, który odbył się w Parku Miejskim w Skierniewicach w dniu 11 listopada.

Biegi dla dzieci i młodzieży odbywały się na różnych dystansach z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz na kategorie wiekowe.

Do Skierniewic, z różnych przyczyn, nie pojechało kilkoro czołowych biegaczy klubu, a mimo to pijarscy biegacze wywalczyli dwa cenne medale. Julia Macho w pięknym stylu i po znakomitym finiszu zwyciężyła w biegu dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 900m, a Jan Filipowicz wywalczył 2.miejsce w biegu chłopców klas V-VI szkół podstawowych na dystansie 1000m.

Pozostali pijarscy biegacze, czyli Joanna Radosz, Jan Kaźmierski, Konrad Kaźmierski oraz Aleksander Masiak zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce swoich biegów, najczęściej blisko podium.

Najlepsza trójka zawodników z każdego biegu została nagrodzona przez organizatorów oryginalnymi medalami w kształcie orła.