Julia Szymkowicz na podium w Sochaczewie

Siedmioro pijarskich biegaczy wystartowało w XI Biegu Papieskim, który odbył się w niedzielę 18.10.2015 r. Nasze szkoły reprezentowali: Julia Szymkowicz, Marta Graczyk, Joanna Radosz, Aleksandra Filipowicz, Jakub Szram, Leonard Siekiera oraz Jan Kaźmierski. Łącznie w tegorocznej edycji tego biegu wystartowało 151 uczestników.

Formuła biegu jest taka, że biegacze rywalizują ze sobą razem bez względu na wiek, zatem uczniowie wszystkich poziomów szkół współzawodniczą z biegaczami dorosłymi, z których część to zawodnicy klubowi. W klasyfikacji zachowany jest jedynie podział na kategorię kobiet i mężczyzn.

Wszyscy nasi biegacze zaprezentowali się dobrze i pobiegli na miarę swoich możliwości, a mieli do pokonania dość długi dystans, mianowicie 4700 m, ponadto rywalizowali w padającym deszczu.

W kategorii kobiet znakomicie spisała się Julia Szymkowicz, która zajęła 3. miejsce z czasem 22,03 min., ponadto Marta Graczyk przybiegła do mety na 5. miejscu, natomiast Joanna Radosz na 6. miejscu.

W kategorii mężczyzn na bardzo dobrym 6. miejscu przybiegł do mety Jakub Szram uzyskując czas 16,51 min., a także Leonard Siekiera, który zajął 9. miejsce.

W biegu tym wystartował także p. Dominik Kuś, nauczyciel w pijarskich szkołach, dając bardzo dobry przykład hartu ducha i dbałości o własną sprawność fizyczną. W ogólnej klasyfikacji zajął godne 39 miejsce.

Wszyscy, którzy ukończyli bieg otrzymali piękne pamiątkowe medale i certyfikaty ukończenia biegu, a trzy pierwsze osoby na mecie w kategorii kobiet i mężczyzn zostały dodatkowo uhonorowane pucharami.