Julia Szymkowicz na podium w Zduńskiej Woli

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Udany start zaliczyła Julia Szymkowicz, zawodniczka UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego”, w I Piątce Pomarańczowej Pomocy, czyli w biegu na dystansie 5 km, który odbył się w niedzielę 21 maja w Zduńskiej Woli.
Na trasie, która liczyła dokładnie 5150 m Julia uzyskała czas 23,33 min. i w gronie 342 sklasyfikowanych uczestników zajęła 146 miejsce oraz 16 miejsce wśród 106 kobiet, natomiast w kategorii wiekowej K16, czyli 16-19 lat uplasowała się na 2. miejscu.

Była to pierwsza edycja tego biegu, który włączony został do tegorocznego cyklu biegów łódzkich o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Cykl obejmuje w tym roku 11 biegów długich od 5 km do maratonu, a uczestnik chcąc być sklasyfikowanym, musi wystartować w minimum 5 biegach. Dla Julii był to pierwszy w tym roku start w ramach tego cyklu.
W nagrodę otrzymała oryginalny medal, piękny pamiątkowy puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci dresu sportowego, a także wiele drobnych gadżetów.
Trasa biegu była dość trudna z dwoma wymagającymi podbiegami, ale trzeba pochwalić znakomitą organizację tej imprezy biegowej. Organizatorzy postarali się o hojnych sponsorów oraz o wiele atrakcyjnych nagród. Ponadto do dyspozycji biegaczy były bezpłatne kiełbaski z grilla, a na trasie zainstalowano kurtynę wodną oraz punkt z wodą.