Julia Szymkowicz ponownie na podium biegu w Skierniewicach

Wspaniały przykład zamiłowania do biegania oraz hartu ducha dała młodszym koleżankom i kolegom Julia Szymkowicz, absolwentka szkół pijarskich, do obecnej chwili zawodniczka Pijarskiego Klubu Sportowego, aktualnie studentka 4-go roku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W niedzielę 27 września, Julia wzięła udział w III Biegu Zielonego Jabłuszka w Skierniewicach na dystansie 10 km. Pobiegła z determinacją, choć wielu by zrezygnowało, bowiem przez cały czas trwania biegu padał deszcz, a ponadto żyjemy przecież w stanie epidemii. Julia była znakomicie przygotowana. Nie tylko z powodzeniem pokonała wymagający dystans biegu, ale zrobiła to z sukcesem, ponieważ w klasyfikacji kobiet zajęła 2. miejsce. Warto nadmienić, że był to drugi bieg w ramach tzw. Skierniewickiej Triady, czyli cyklu trzech biegów długich. W pierwszym z nich, który odbył się pod koniec sierpnia, Julia Szymkowicz uplasowała się na tej samej, czyli na drugiej pozycji.

Bilans po dwóch biegach dla Julii jest imponujący, gdyż jest ona liderką tegorocznej Skierniewickiej Triady w klasyfikacji kobiet. Do zakończenia całego cyklu 2020, pozostał listopadowy Skierniewicki Bieg Niepodległości.