Julia Szymkowicz tryumfuje w Nowej Suchej

Siedem dziewcząt reprezentowało pijarskie szkoły w XXI Biegach Przełajowych im. Marka Kacprzaka, które odbyły się w niedzielę 1 czerwca w Nowej Suchej. W kategorii dziewcząt klas I-II gimnazjum wystartowały cztery nasze zawodniczki na dystansie 900 m, spośród których najszybciej pobiegła Joanna Radosz zajmując 2 miejsce i zdobywając srebrny medal. Róża Iwańska zajęła 6 miejsce, Julia Macho – 8 miejsce, a Martyna Wojtczak przybiegła na metę na 12 pozycji.

Popis umiejętności biegowych i doświadczenia dała Julia Szymkowicz, która w kategorii dziewcząt klas III gimnazjum na dystansie 900 m, rywalizując między innymi z biegaczkami znanych klubów (Skry Warszawa i Aktywnych Sochaczew) zwyciężyła po długim i efektownym finiszu z dużą przewagą nad drugą zawodniczką.

W biegu głównym na dystansie ponad 2000 m nasze szkoły reprezentowały dwie licealistki: Izabela Stanisławska oraz Olga Zasada. Ponieważ w tym biegu wystartowała Natalia Grefkowicz – jedna z najlepszych biegaczek przełajowych w swojej kategorii wiekowej w kraju, to walka wśród pań toczyła się od początku o drugie miejsce. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła Iza Stanisławska, która po imponującym finiszu zajęła w tym biegu właśnie 2 pozycję, a Olga Zasada była tuż za podium, czyli na 4 miejscu.

Wszystkie zawodniczki i zawodnicy otrzymali reklamówki wypełnione różnorakimi nagrodami rzeczowymi od sponsorów. Miejsca I-III nagrodzone zostały pięknymi dużymi medalami, natomiast miejsca 4-10 pamiątkowymi, nieco mniejszymi medalami.

W trakcie zawodów prowadzona była też klasyfikacja drużynowa szkół. Wśród 7 uczestniczących gimnazjów, III miejsce i piękny pamiątkowy puchar zdobyły zawodniczki Pijarskiego Gimnazjum.