Kinga Marczyk na Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.W dniach 5-6 maja 2018 już po raz szósty na Terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach został rozegrany Szachowy Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wzięło w nim udział prawie 700 zawodników z Polski oraz Europy. Turniej w szachach szybkich został rozegrany na dystansie 9 rund, a o główną nagrodę walczyła czołówka polskich arcymistrzów. Najlepszym, po raz kolejny, okazał się absolwent naszej szkoły Kacper Piorun.

Jednym z uczestników tego święta szachowego (jak imprezę określało się na miejscu) była reprezentantka Pijarskiego Klubu Sportowego, Kinga Marczyk z klasy III w.

W grupie zawodników do lat 10 zdobyła 6 punktów i zajęła 21 miejsce na 116 zawodników. W klasyfikacji dziewcząt była na miejscu 7, ze stratą tylko 0,5 punktu do zwyciężczyni. Kinga uważa swój występ za bardzo udany. Młoda zawodniczka miała okazję poznać Kacpra Pioruna, absolwenta Pijarskich Szkół w Łowiczu. Podkreśla też, że jej grupa była bardzo mocno obsadzona, większość zawodników poznała już wcześniej na Mistrzostwach Polski. Na zdjęciu Kinga i Kacper Piorun.