Klasy 4 i 5 na wycieczce.


W dniach 6-8.05.2026 r klasy 4a, 4b i 5a SP wyruszyły na szkolną wycieczkę w Góry Stołowe. Pierwszym przystankiem w podróży było zwiedzanie pięknego Wrocławia i poszukiwania w nim krasnali. W drugiej części dnia grupa udała się również do wrocławskiego Afrykarium, gdzie wszyscy mogli podziwiać zwierzęta i ptaki z tego egzotycznego kontynentu. Drugi dzień wycieczki zachwycił wszystkich najbardziej. Wizyta w przepięknym mieście skalnym Adsprach w Czechach w towarzystwie przewodnika, który w zabawny sposób opowiadał o tym miejscu, wpinanie się po stromych schodach i przeprawa na tratwie wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Pod koniec drugiego dnia grupa udała się też na spacer po Polanicy Zdroju – miejscowości uzdrowiskowej, gdzie każdy mógł spróbować leczniczej wody prosto z pijalni wód. A po kolacji nie zabrakło też aktywności na świeżym górskim powietrzu: koszykówka, siatkówka, gimnastyka na trawie, berek i zabawa w chowanego. Należy dodać, że nikt z uczestników 3-dniwego wyjazdu nie posiadał telefonu komórkowego, więc kreatywnie spędzano czas  Trzeciego dnia wycieczki klasy 4a, 4b i 5a wraz z opiekunami p. Bożeną Mostowską, p. Martą Czerwińską i p. Sebastianem Popielem, a także p. Łukaszem Piorunem ( tatą jednego z uczniów), odwiedziły nieczynną już kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie. Było tutaj bardzo ciekawie. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się m.i.n jak powstaje węgiel, jak pracowano w kopalni kiedyś, a jak dziś. Ciekawym przeżyciem była tez przejażdżka podziemnym pociągiem pracowniczym, a spacer w podziemnych korytarzach przy odgłosach ducha kopalni wszyscy zapamiętają na długo.