Klasy 7 uczyły się rządzić… Polską

Uczniowie klas 7 nie zwalniają tempa po Święcie Szkoły. Uczestniczyli dzisiaj w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej do Muzeum Techniki oraz Sejmu RP. W wyjeździe młodzieży towarzyszyły wychowawczynie oraz pani wicedyrektor. Pierwszym punktem programu było Muzeum Techniki, gdzie siódmoklasiści wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach dotyczących astronomii oraz historii transportu i jego rozwoju. Interaktywne wystawy i liczne eksponaty wzbudziły ogromne zainteresowanie młodzieży i pozwoliły spojrzeć na naukę w praktyczny sposób. Następnie klasa odwiedziła Sejm RP. Dzięki uprzejmości posła Tomasza Rzymkowskiego uczniowie mogli zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających oraz poznać kulisy pracy Parlamentu. Była to niezwykle cenna lekcja wiedzy o społeczeństwie i funkcjonowaniu państwa. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń, nowych doświadczeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.