Kolejne osiągnięcia pijarskich biegaczy

W październiku bieżącego roku pijarscy biegacze uczestniczyli w dwóch imprezach biegowych organizowanych przez Stowarzyszenie LZS i reprezentowali w nich gminę Łowicz.

Pod koniec października troje naszych biegaczy wzięło udział w XV Powiatowych Masowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Kiernozi.

Wśród dziewcząt starszej kategorii wiekowej na dystansie około 1000 m zwyciężyła we wspaniałym stylu i z dużą przewagą Julia Szymkowicz. Wśród chłopców tej samej kategorii na dystansie około 1350 m do samego końca trwała wyrównana walka. Ostatecznie najlepszy na finiszu okazał się Leonard Siekiera, a Jakub Szram po pasjonującym pojedynku z dwoma innymi rywalami  zajął 3. miejsce.

Nagrodami w tych zawodach były medale oraz piłki do gier zespołowych.

Dwa tygodnie wcześniej, ta sama trójka biegaczy, a także Julia Macho uczestniczyła w Powiatowych Letnich Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych w Domaniewicach, skąd udało im się przywieźć trzy medale.

W biegu kobiet na dystansie 600 m 3. miejsce zajęła Julia Szymkowicz, a Julia Macho była tuż za podium, czyli na czwartej pozycji.

W biegu mężczyzn na dystansie 1000 m Leonard Siekiera przybiegł do mety na 2. miejscu, a Jakub Szram finiszował za nim, czyli na 3. pozycji.