Kolejne osiągnięcie biegowe Olgi Zasady

Cztery uczennice reprezentowały pijarskie szkoły w jubileuszowym X Biegu Papieskim w Sochaczewie, który odbył się w niedzielę 19 października.

W biegu tym uczestniczyły 242 osoby, w tym ponad 70 kobiet. Rywalizacja miała charakter otwarty bez podziału na kategorie wiekowe, a długość biegu wynosiła 4700 m. Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal, przy czym, pierwszych 120 osób na mecie otrzymało medal duży w kształcie prostokąta, a pozostali medal mniejszy – okrągły.

Ponadto trzy najlepsze zawodniczki oraz trzech najlepszych zawodników otrzymało dodatkowo piękne pamiątkowe puchary.

Znakomicie w tym biegu zaprezentowała się Olga Zasada, uczennica klasy maturalnej Pijarskiego LO, która w kategorii kobiet zajęła 2 miejsce z czasem 21,24 min.

Wysokie miejsce zajęła też Julia Macho, uczennica klasy III Pijarskiego Gimnazjum, która w kategorii kobiet ukończyła bieg na 6 pozycji. Pozostałe dwie uczennice Pijarskiego Gimnazjum też zaprezentowały się godnie i pobiegły na miarę swoich aktualnych możliwości. W kategorii kobiet zajęły miejsca: Martyna Wojtczak – 18 oraz Julia Gontarz – 25