Kolejne zwycięstwo Julii Szymkowicz

Zawodniczka Pijarskiego Klubu Sportowego, która jest absolwentką szkół pijarskich i w barwach naszej grupy biegowej występuje już 10 lat, jest w tym roku w znakomitej formie. Weszła na taki poziom biegania, że od pewnego czasu wraca z kolejnych imprez biegowych tylko ze zwycięstwami.

W niedzielę 5 września wystartowała w Biegu Ulicami Sieradza na dystansie 10 km i znów zwyciężyła w klasyfikacji kobiet ustanawiając jednocześnie swój rekord życiowy na tym dystansie.

Trzeba przyznać, że w tym biegu trafiła na bardzo mocne rywalki. Przez pewien czas biegła na szóstej pozycji wśród kobiet, ale w miarę upływu kolejnych kilometrów przesuwała się systematycznie do czołówki i w końcówce dystansu objęła prowadzenie, utrzymując je do samej mety. Uzyskany czas 40;34 min. jest nowym rekordem życiowym Julii na dystansie 10 km. Na mecie wyprzedziła rywalkę z Akademii Biegacza z Łodzi (40;47 min.) oraz zawodniczkę  z Sieradza (41;45 min).

Bieg w Sieradzu ukończyło 173 biegaczy, w tym 35 kobiet. W łącznej klasyfi-kacji Julia zajęła 27. miejsce oraz zwyciężyła w klasyfikacji kobiet.

W nagrodę otrzymała od organizatorów medal i puchar oraz torbę z drobiazgami promocyjnymi.