Konrad Kaźmierski zwycięzcą w XXIV Skierniewickim Biegu Niepodległości

Pięć medali (1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe) zdobyli biegacze UKS Pijarskiego Klubu Sportowego w ostatnim swoim starcie w sezonie jesiennym.

W świąteczny dzień 11 listopada, 10-osobowa grupa pijarskich biegaczy wzięła udział w XXIV Skierniewickim Biegu Niepodległości.

Rywalizacja odbywała się w zimowej aurze, czyli przy bardzo niskiej temperaturze i padającym śniegu. Mimo niesprzyjających warunków dopisała wysoka frekwencja biegaczy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Z grona pijarskich biegaczy złoty medal wywalczył Konrad Kaźmierski w kategorii chłopców klas VI szkół podstawowych na dystansie 1000m.

Srebrne medale zdobyli: Gabriela Włodarczyk w kategorii gimnazjalistek na dystansie 1000m oraz Jakub Szram w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 2000m.

Zdobywcami brązowych medali zostali: Julia Szymkowicz w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1000m oraz Michał Sobczak w kategorii gimnazjalistów na dystansie 1400m.

Pozostali pijarscy biegacze też zaprezentowali się dobrze. Troje z nich zajęło najmniej lubiane miejsca, czyli czwarte (Bartosz Lus, Maja Czerwińska i Joanna Radosz), natomiast Jan Bryła i Aleksander Masiak zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce zawodników swojej kategorii wiekowej.

Wszyscy uczestnicy Skierniewickiego Biegu Niepodległości zostali obdarowani przez organizatorów pamiątkowymi koszulkami z wielkim orłem, a ci, którzy zajęli miejsca na podium, otrzymali medale oraz piękne okolicznościowe dyplomy.

Udziałem w skierniewickim biegu, pijarscy biegacze zakończyli sezon jesiennych startów z wyjątkiem Kuby Szrama, który w niedzielę 20 listopada wystartuje jeszcze w Bełchatowie do biegu na dystansie 15 km.