Kuba Szram zdobywcą Pucharu Marszałka Województwa Łódzkiego

Wspaniale zaprezentował się Jakub Szram podczas Bełchatowskiej Piętnastki, czyli biegu na dystansie 15 km, który odbył się w niedzielę 20 listopada w Bełchatowie. Zawodnik UKS Pijarskiego Klubu Sportowego przebiegł ten dystans w czasie 58,33 min. (średnia na 1 km poniżej 4 minut) i w klasyfikacji open zajął 59. miejsce na 1066 sklasyfikowanych uczestników biegu, natomiast w klasyfikacji wiekowej M16, czyli 16-19 lat Kuba zajął 2.miejsce. W nagrodę otrzymał piękny pamiątkowy medal oraz puchar.

Bełchatowski bieg był ostatnią imprezą biegową w Trzecim Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Cały cykl składał się z 9 wytypowanych biegów w naszym województwie, z których najkrótszy liczył 5 km długości, a najdłuższy był biegiem maratońskim, czyli długości 42 km i 195 m. Żeby biegacz mógł być klasyfikowany w całym cyklu, musiał wystartować w minimum pięciu biegach. Jakub Szram zrealizował minimum regulaminowe, czyli uczestniczył w pięciu biegach, z których jeden miał 5 km długości, trzy biegi 10-kilometrowe oraz jeden o długości 15 km. W kategorii wiekowej M16, w każdym z tych biegów, zajmował miejsce na podium. Jeden raz zwyciężył, 3-krotnie zajął drugie miejsce i jeden raz przybiegł do mety na trzeciej pozycji.

W trakcie podsumowania całego cyklu 2016, które odbyło się w Bełchatowie po zakończeniu ostatniego z 9 biegów okazało się, że Kuba zajął bardzo wysokie 20. miejsce w klasyfikacji open i zdecydowanie zwyciężył w kategorii wiekowej M16. W nagrodę otrzymał pamiątkowy dyplom oraz Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

Zwycięstwo Kuby w tegorocznym cyklu biegów łódzkich w kategorii wiekowej M16 jest jednym z jego największych osiągnięć sportowych w biegach długich.