Maja Czerwińska i Joanna Radosz na najwyższym podium w Głownie

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Osiem miejsc na podium, w tym dwa zwycięstwa wywalczyli pijarscy biegacze w VII Rodzinnym Pikniku Biegowym, który odbył się 17 czerwca w Głownie.

W tej cyklicznej imprezie biegowej wzięła udział jedenastoosobowa grupa pijarskich biegaczy. Biegi odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe, a ich długość dostosowana była do wieku uczestników.

Zwycięstwa odniosły: Maja Czerwińska w kategorii dziewcząt klas IV-VI szkół podstawowych na dystansie 750m oraz Joanna Radosz w kategorii licealistek na dystansie 1150m.

Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Bartosz Lus w kategorii chłopców klas I-III szkół podstawowych na dystansie 500m, Szymon Pilichowski w kategorii chłopców klas IV-VI szkół podstawowych na dystansie 750m, Michał Sobczak w kategorii gimnazjalistów na dystansie 1150m, Gabriela Włodarczyk w kategorii licealistek na dystansie 1150m, Paweł Szczurek w kategorii licealistów na dystansie 1150m.

Na trzecim stopniu podium stanął Aleksander Masiak w kategorii licealistów na dystansie 1150m.

Pozostali nasi biegacze, czyli Agata Strugińska, Jan Kaźmierski i Aleksandra Pieńkowska zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce swoich kategorii. Dla Oli Pieńkowskiej był to pierwszy próbny start w gronie pijarskich biegaczy i bez przygotowania treningowego, ale po wakacyjnej przerwie Ola zamierza podjąć regularne treningi, które w przyszłości pozwolą jej biegać na wyższym poziomie.

Wszyscy uczestnicy biegów w Głownie otrzymali pamiątkowe medale, a ci, którzy zajęli miejsca na podium, otrzymali od organizatorów puchary oraz drobne upominki rzeczowe.