Mecz Ligi Mistrzów w łódzkiej Atlas Arenie

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.31 stycznia 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie odbył się mecz w ramach siatkarskiej Ligi Mistrzów 2017/2018, PGE Skra Bełchatów podejmowała rosyjski zespół Dynamo Moskwa. Początkowo szkoła dostała 50 biletów, mimo iż były to ferie, zainteresowanie meczem było bardzo duże. W sumie zdecydowało się na wyjazd i obejrzenie tego widowiska 65 osób, głównie z Pijarskiego Liceum i Gimnazajum, ale także ze Szkoły Podstawowej. Mecz miał odbyć się o godzinie 18 dlatego, nasza grupa zebrała się na Starorzeczu o godzinie 15:30. Przed godziną 16 wyruszyliśmy już w kierunku naszego celu. Po dotarciu na miejsce opiekunowie rozdali nam bilety i mogliśmy wejść na halę.

Widok, który zastaliśmy w miejscu meczu był niesamowity. Cała Atlas Arena była w kolorach Skry Bełchatów – żółtym i czarnym. Równo z godziną 18 rozpoczął się mecz, na początku zostały przedstawione zespoły, a potem szóstki, które walczyły na boisku, kilka chwil później zabrzmiał już gwizdek głównego sędziego i rozpoczął się mecz. Pierwszy set był bardzo wyrównany i dostarczał kibicom wiele emocji, na szczęście rozstrzygnął się na korzyść Skry. Drugi set przypominał pierwszy, ale był z innym skutkiem, to Dynamo wygrało. Trzecia odsłona meczu była na takim samych poziomie jak dwie poprzednie i ku radości kibiców wygrana była bełchatowian. Ostatni, 4 set był dominacja podopiecznych Roberto Piazzy. Skra wygrała ten set do 13 i cały mecz 3:1. Dzięki temu zapisała na swoim koncie bardzo ważne 3 punkty. Atmosfera ma meczu była fantastyczna, wszyscy kibice bawili się świetnie i dopingowali bełchatowską drużynę. Po meczu wróciliśmy bezpiecznie na Starorzecze, skąd wszyscy w cudownych nastrojach udali się do domów.