Medal Kajetana Opacha na Mistrzostwach Polski w kostce Rubika

W miniony weekend w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski w układaniu kostki Rubika. Zawodnicy rywalizowali w 18 oficjalnych konkurencjach. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie – Kajetan Opach z klasy 7 szkoły podstawowej oraz Michał Wojcieszek z klasy 2 PE liceum.

Kajetan osiągnął historyczny wynik i jako pierwszy uczeń Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu zdobył brązowy medal w konkurencji 2x2x2.  W finale udało mu się wykręcić średnią z pięciu ułożeń równą 2.00 sekundy i wyprzedzić zawodnika na miejscu czwartym o zaledwie 0.02 sekundy. Warto dodać, że Kajetan wygrał w ten sposób w bezpośrednim pojedynku z obecnym rekordzistą świata w tej konkurencji, który zajął dopiero 5 miejsce.

Michał zaprezentował się najlepiej w układaniu klasycznej kostki Rubika jedną ręką. Średnia z pięciu ułożeń w półfinale, równa 17.41 sekundy, pozwoliła mu dostać się do finału, w którym zajął jedenastą pozycję.