Medale pijarskich biegaczy na Crossie Domaniewickim

Czworo biegaczy UKS Pijarskiego Klubu Sportowego wystartowało w niedzielę 26 maja w biegach dziecięco-młodzieżowych towarzyszących V Wiosennemu Crossowi Domaniewickiemu, który odbywa się co roku pod honorowym patronatem mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródki.

Wszyscy nasi biegacze zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach biegowych. Najlepiej zaprezentowała się Maja Czerwińska, która zwyciężyła w biegu na dystansie 800m w kategorii dziewcząt klas VII-VIII szkół podstawowych i III gimnazjum. W tej samej kategorii 3. miejsce zajęła Magdalena Filipowicz.

W biegu dziewcząt na dystansie 400m w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych 2. miejsce wywalczyła Dominika Bystrońska, natomiast Bartosz Pilichowski zajął 3. miejsce w biegu chłopców na dystansie 200m w kategorii klas I-III szkół podstawowych.

Nagrodami od organizatorów były pamiątkowe medale oraz drobne nagrody rzeczowe.

W bardzo wymagającym biegu głównym na dystansie 5 km, którego trasa prowadziła leśnymi i bardzo piaszczystymi drogami z kilkoma długimi podbiegami wystartowała Joanna Radosz i w klasyfikacji kobiet zajęła 7. miejsce.