Michał Sobczak zwycięzcą Biegu Tropem Wilczym

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Pijarscy biegacze rozpoczęli kolejny sezon startów udziałem w drugiej łowickiej edycji Biegu Tropem Wilczym, który odbył się w sobotę 3 marca na łowickich Błoniach.

Bieg odbył się na dwóch dystansach. Na krótszym, który wynosił 1963m, w pięknym stylu zwyciężył Michał Sobczak, a 6. miejsce zajął Jan Kaźmierski.

W kategorii kobiet na tym dystansie na podium znalazła się Joanna Radosz, która zajęła 2. miejsce. Na 4. miejscu bieg ukończyła absolwentka Pijarskiego LO Anna Wojciechowska, a na piątej pozycji przybiegła do mety Agata Strugińska, dla której był to debiut pod szyldem UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego”.

W biegu na dystansie 5 km miejsca na podium zajęli ubiegłoroczni absolwenci Pijarskiego LO. Na drugim miejscu bieg ukończył Jakub Szram (obecnie zawodnik AZS-u), a 3. miejsce wśród kobiet zajęła Julia Szymkowicz. Na początku drugiej dziesiątki uczestników bieg ukończył Paweł Szczurek.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, koszulki i książki, a ci, którzy zajęli miejsca na podium, otrzymali dodatkowo pamiątkowe statuetki.

Warto dodać, że w obydwu biegach wzięło udział około 150 uczestników, a rywalizacja odbywała się bez podziału na kategorie wiekowe. Utrudnieniem dla biegaczy była dość ekstremalna pogoda, gdyż zawodniczki i zawodnicy biegali w 6-stopniowym mrozie.