Nasi uczniowie na Dniach Kultury Ukraińskiej

29 maja uczniowie klas 2 i 3 LO uczący się języka rosyjskiego, pod opieką nauczycielek języka rosyjskiego, uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej. W ramach współpracy naszej szkoły z Wydziałem Filologicznym wzięli udział w Dniu Kultury Ukraińskiej. Wykłady poprowadzili dr Elona Curkan-Dróżka oraz mgr Piotr Baleja – absolwent szkoły pijarskiej. Uczniowie wysłuchali prelekcji pt. „Słowiańskie DNA: ukraińska opowieść między mitologią a popkulturą oraz „Nasze doświadczenia twoje możliwości”. Wisienką na torcie był koncert chóru ukraińskiego „Namysto”. Następnie uczniowie odwiedzili cerkiew św. Olgi w Łodzi, gdzie uczestniczyli w spotkaniu i prelekcji prawosławnego duchownego. Wyjazd zakończył się wspólnym poczęstunkiem – degustacją pielmieni we wschodniej pierogarni. To był dzień pełen kultury, historii i inspirujących spotkań.