Obiecujący początek sezonu jesiennego w wykonaniu pijarskich biegaczy

Udanym startem w X Jubileuszowych Bielawskich Wakacyjnych Biegach Trzeźwości rozpoczęli sezon jesienny pijarscy biegacze. Zawody odbyły się 22 sierpnia w Sobocie.

W imprezie tej wystartowało ośmioro biegaczy reprezentujących pijarskie szkoły w Łowiczu, a siedmioro z nich zajęło miejsca na podium, w tym dwóch zawodników na jego najwyższym stopniu.

W kategorii chłopców szkół podstawowych na dystansie 800 m zwyciężył Miłosz Włodarczyk, a 2. miejsce zajął Jan Kaźmierski.

W kategorii gimnazjalistek na dystansie 1000 m, 2. miejsce zajęła Joanna Radosz, a na 3. miejscu przybiegła do mety Julia Macho.

W kategorii gimnazjalistów na dystansie 1000 m wspaniałe zwycięstwo odniósł Leonard Siekiera.

W biegu głównym na dystansie 3000 m wystartowało troje naszych reprezentantów. W kategorii kobiet (rywalizowało prawie 20 zawodniczek) 2. miejsce zajęła Julia Szymkowicz, a 3. lokatę wywalczyła Olga Zasada. Bardzo dobrze spisał się na tym dystansie w kategorii mężczyzn Jakub Szram. Zajął 6. miejsce, czyli jako jedyny z naszych biegaczy nie stanął na podium, ale Kuba rywalizował z grupą znakomitych, doświadczonych i utytułowanych biegaczy i już przed biegiem można było ocenić, że walka o miejsce na podium jest dla niego raczej kwestią przyszłości.

Wszyscy uczestnicy biegów, którzy stanęli na podium otrzymali z rąk wójta gminy Bielawy medale, dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe.