Olga Zasada Mistrzynią Powiatu Łowickiego w Biegach Przełajowych

Sukcesem zakończył się start pijarskich biegaczek w Powiatowej Gimnazjadzie i Licealiadzie w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 26 września na Łowickich Błoniach. Dziewczęta wywalczyły łącznie 4 medale, a życiowy sukces odniosła Olga Zasada, która zdecydowanie zwyciężyła w rywalizacji licealistek na dystansie 1000 m. Drugie miejsce, po znakomitym finiszu, zajęła w tym biegu Julia Szymkowicz.

Trzeba nadmienić, że po pięciu medalach wywalczonych w poprzednich latach (srebrne: Monika Antosik i Adam Wilczyński oraz brązowe: Katarzyna Cieśla, Anna Wojciechowska i Izabela Stanisławska), złoty medal Olgi Zasady jest największym osiągnięciem biegowym w historii Pijarskiego LO.

W kategorii gimnazjalistek, w biegu na dystansie 1000 m, srebrny medal wywalczyła Joanna Radosz, a brązowy Julia Macho. Bardzo dobrze pobiegły też pozostałe dziewczęta reprezentujące pijarskie szkoły. Agata Kapusta i Weronika Kołudzka zajęły 7 i 8 miejsca w kategorii licealistek, a Róża Iwańska ukończyła bieg na 7 miejscu w kategorii gimnazjalistek.

Za parę dni, wszystkie nasze 4 medalistki, będą reprezentowały powiat łowicki w finale wojewódzkim w Uniejowie.