Pięć medali indywidualnych i zwycięstwo zespołowe w biegach w Bolimowie

13 uczniów pijarskiego gimnazjum i liceum wystartowało w III Jesiennym Biegu Przełajowym, który odbył się 23 września w Bolimowie. Dziewczęta biegały na dystansie 1000 m, natomiast chłopcy na dystansie 1500 m. Nasi biegacze przywieźli 5 medali w biegach indywidualnych, w tym 3 złote, a także zwyciężyli w klasyfikacji zespołowej szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt.

Złote medale wywalczyli: Joanna Radosz w kategorii gimnazjalistek, Julia Szymkowicz w kategorii licealistek oraz Leonard Siekiera w kategorii licealistów. Srebrny medal w kategorii licealistów wywalczył Jakub Szram, a w kategorii licealistek Julia Macho zdobyła brązowy medal. Wszyscy, którzy zajęli miejsca na podium, otrzymali oprócz medali drobne upominki rzeczowe.

Znakomicie spisały się wszystkie pijarskie gimnazjalistki (Joanna Radosz, Aleksandra Filipowicz, Gabriela Włodarczyk, Róża Iwańska, Bogumiła Bochniak, Michalina Czerwińska oraz Klaudia Sapińska), które w klasyfikacji zespołowej zgromadziły najwięcej punktów i w nagrodę za 1. miejsce otrzymały od organizatorów pamiątkowy puchar.

Z występu może być zadowolona także Marta Graczyk, która trenuje od niedawna, a w Bolimowie zajęła 4. miejsce w kategorii licealistek oraz Jan Kaźmierski, który jako jeden z najmłodszych gimnazjalistów w stawce 53 zawodników przybiegł do mety na 18 miejscu.