Pięć medali pijarskich biegaczy w mistrzostwach powiatu, w tym złote dla Mai Czerwińskiej i Michała Sobczaka

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Pięć medali zdobyli pijarscy biegacze w Mistrzostwach Powiatu Łowickiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się na Błoniach w środę 20.09.2017 r.

Na powiatowym tronie w tej dyscyplinie sportu zasiadła Maja Czerwińska, która po zaciętej rywalizacji z zawodniczką innej szkoły, zdobyła złoty medal w kategorii dziewcząt klas IV-VI szkół podstawowych na dystansie 1000m oraz Michał Sobczak, który na dystansie 1500m w kategorii złożonej z klas VII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych nie dał najmniejszych szans rywalom.

Srebrne medale wywalczyli: Jan Filipowicz w kategorii Klas IV-VI szkół podstawowych na dystansie 1000m oraz Julia Macho w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1000m.

Brązowy medal zdobyła Gabriela Włodarczyk w tym samym biegu co Julia Macho.

Pięcioro wymienionych wyżej medalistów, a także Sylwia Kazimierczak, która zajęła 4. miejsce w biegu licealistek oraz Konrad Kaźmierski, który przybiegł do mety na 5. miejscu w kategorii klas VII i gimnazjalnych, zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Uniejowie dnia 28 września.

Pozostali nasi reprezentanci pobiegli na miarę swoich możliwości i też zasłużyli na uznanie. Oliwia Kazimierczak, Róża Iwańska i Leonard Siekiera zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce swoich biegów, a Michalina Kowalik i Paweł Szczurek zajęli nieco dalsze miejsca, ale oni są nowymi uczniami w naszych szkołach i do tej pory nie trenowali biegów, zatem poszli na zawody po naukę i doświadczenie, aby w przyszłości reprezentować pijarskie szkoły z lepszym efektem.