Pięć medali pijarskich biegaczy w Skierniewicach, w tym trzy zwycięstwa

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Znakomita passa biegaczy UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” trwa w najlepsze, bowiem we wtorek 8 maja, sześcioro z nich wzięło udział w Skierniewickim Biegu Wiosennym, dając pokaz swoich umiejętności biegowych oraz wysokiej formy sportowej.

Pijarscy biegacze zdobyli pięć medali, w tym trzy złote. Znakomitą serię sukcesów rozpoczął Szymon Pilichowski, który w pięknym stylu wygrał bieg na dystansie 700m w kategorii chłopców klas III-IV szkół podstawowych. Trzeba dodać, że był to najliczniej obsadzony bieg, a wystartowało w nim około 60 zawodników. Szymek wygrał ze sporą przewagą nad rywalami, prowadząc prawie od samego startu.

Pozostałe dwa zwycięstwa spośród pijarskich biegaczy odnieśli Michał Sobczak na dystansie 1400m w kategorii chłopców klas VII szkół podstawowych oraz gimnazjum, a także Joanna Radosz w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 900m.

W biegu na dystansie 700m w kategorii dziewcząt klas V-VI szkół podstawowych 3. miejsce zajęła Maja Czerwińska, a w biegu chłopców szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 2000m Paweł Szczurek finiszował na 2. miejscu.

W biegu na dystansie 1100m w kategorii klas V-VI szkół podstawowych wystartowało około 50 zawodników. Jan Filipowicz z pijarskiej grupy zajął w tym biegu wysokie 6. miejsce, ale trzeba przyznać, że w tej kategorii miał kilku bardzo dobrych biegowo rywali, zatem medalowe miejsce było w tym momencie było poza jego możliwościami.