Pijarscy biegacze rozpoczęli sezon 2019

W niedzielę 3 marca odbyła się trzecia łowicka edycja Biegu Tropem Wilczym. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach (1963 m oraz 5 km) bez podziału na kategorie wiekowe.

W biegach tych uczestniczyło siedmioro biegaczy Pijarskiego Klubu Sportowego.Na krótszym dystansie, czyli 1963 m, 2. miejsce zajął Paweł Szczurek, natomiast w klasyfikacji kobiet zwyciężyła Julia Szymkowicz, a na drugim miejscu przybiegła do mety Joanna Radosz.

Na dystansie 5 km, z grona pijarskich biegaczy wystartowała tylko Julia Szymkowicz i w klasyfikacji kobiet zajęła 3. miejsce.

Pozostali nasi biegacze znakomicie poradzili sobie z krótszym dystansem i zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji kobiet i mężczyzn.

Warto nadmienić, że zwycięzcami biegów na obydwu dystansach zostali absolwenci pijarskich szkół i jednocześnie byli zawodnicy Pijarskiego Klubu Sportowego.  Na dystansie 1963 m zwyciężył Michał Sobczak, a na dystansie 5 km Jakub Szram.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki, a trójka najlepszych kobiet i mężczyzn w każdym biegu otrzymała dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe w postaci książek.